poniedziałek, 01.10.2012

TURNIEJ ŻAKA W TORUNIU - Ocena Trenera

Pierwsze mecze w sezonie w lidze żaków rozegraliśmy z drużynami ŁKH Łódź i Sokoły Toruń, które na lodzie trenują od lipca lub sierpnia. Niedźwiadki wzmocnione zawodnikami z Elbląga trenują jak na razie tylko na rolkach co niestety miało przełożenie w wynikach rozegranych spotkań. Dwie porażki z drużyną ŁKH 15:3 (bramki zdobywali zawodnicy wikingów Jakub Wala, Oskar Kurnicki, Jan Wójcik)oraz z drużyną Sokołów 20:2 (bramki strzelali ponownie Jakub Wala oraz Stanisław Białecki z Niedźwiadków). Jeżeli spojrzeć tylko na statystyki to widać wyraźna różnicę poziomów naszych drużyn. Z przebiegu meczu gra nie wyglądała najgorzej oczywiście błędy indywidualne, brak ogrania, problemy techniczne oraz braki kondycyjne zaważyły na wyniku jednego jak i drugiego meczu. Najważniejsze było to że cała drużyna zagrała w pełni zaangażowana z dużą ambicja i determinacją ale czynniki opisane wyżej przysłoniły wymienione zalety. 
Chciałbym zaznaczyć że dzięki takim meczom dzieci mają możliwość rywalizacji na bardzo wysokim poziomie ŁKH występuje śląskiej lidze hokeja która prezentuje bardzo wysoki poziom natomiast Sokoły są corocznie uczestnikami mistrzostw Polski i zajmują tam miejsca medalowe.


 Ocena zawodników:

  • Dominik Siagło - bardzo krótko bronił poprzez kontuzje kolana ale widać u niego duży potencjał i mam nadzieję że pokaże to w następnych meczach
  • Michalina Sokalska- bardzo dobra gra w obronie szczególnie w meczu z Łodzią, wykorzystywała dobrą jazdę i długi zasięg kija do rozbijania ataków przeciwników. Grała ciałem co pokazało że hokej nie jest tylko grą dla chłopców.
  • Cyprian Popielarz - dobre dwa występy, super asekurował kolegów z obrony, za dużo wybijał krążków od siebie, więcej spokoju i to wystarczy.
  • Dawid Ziniewicz - Na początku grał jako obrońca ale później grał jako napastnik, występ średni, był trochę zakręcony trzymanie swojej pozycji było dla Dawida najtrudniejsze. Potrzeba ogrania i będzie lepiej.
  • Jakub Wala - najjaśniejszy punkt naszej druzyny, strzelec dwóch bramek w dwóch meczach, jeszcze wiecej zaangażowanie i będzie super, Jedyne czego Kubie brakuje to szybkości ale to też można wytrenować.
  • Oskar Kurnicki - duże zaskoczenie, zagrał naprawdę dobrze szczególnie w meczu w którym zdobył bramkę, walczył jak lew, jeszcze za dużo wozi krążek, zabrakło sił w drugim meczu, potrzeba kilku meczów żeby te rzeczy poprawić.
  • Jan Wójcik- Duży talent ale nie wierzy w siebie, strzelił ładną bramkę z Łodzią potem bywało rożnie czasami myślałem że w ogóle nie gra, Pamiętaj Janek wiara czyni cuda.
  • Konrad Rygiel- bardzo dobry występ, nie bał się mimo swoich warunków fizycznych, walczak jakich mało w naszej drużynie, wiara w swoje umiejętności musi być większa i będzie dobrze.
  • Mikołaj Dębogórski- Występ przeciętny trochę jakby przestraszony, wiadomo warunków fizycznych Mikołaj nie ma za dobrych ale trzeba nadrabiać walką i ambicją, momenty dobrej gry były myślę, że w następnych meczach pokaże pełnię swoich umiejętności. 
BW

 

Podaj dalej:

Informacje

Najnowsze aktualności