Slider

W minioną sobotę 15 marca na Hali Olivia najmłodsi wychowankowie klubu UKS Wikingowie wywalczyli IV miejsce w Mistrzostwach Pomorza w Minihokeju na Lodzie, organizowanych przez Pomorski Związek Hokeja na Lodzie. 

Były to pierwsze mistrzostwa minihokeja na lodzie organizowane przez Pomorski Okręgowy Związek Hokeja na Lodzie. Formuła zawodów zakładała grę każdy z każdym - łącznie 7 drużyn, każda z drużyn po 6 meczów. Mail hokeiści z Elbląga mieli dużo pracy, gdyż przyjechaliśmy w okrojonym składzie - niecałe cztery trójki. Niestety dał się odczuć brak dwóch bardzo ważnych dla drużyny zawodników: Justyny Adamczyk (brała udział w zawodach judo) oraz Julka Bołtryka. Niesamowitą pracę wykonał nasz bramkarz - Alex Jóźwiak, któremu należą się ogromne brawa. 

Elbląscy zawodnicy wykazali się dużą wolą walki, wygrywając dwa spotkania - z drużyną z Gdańska oraz Malborka - a także remisując z Bydgoszczą. Nie udało się im pokonać drużyny z Gdyni oraz klas hokejowych z Gdańska i Torunia. Należy wspomnieć, że turniej w Gdańsku był dla roczników 2009 i młodszych. UKS Wikingowie w swoim składzie miał zaledwie trzech zawodników z rocznika 2009, dwóch z rocznika 2010, a pozostali zawodnicy byli młodsi - mimo to świetnie daliśmy sobie radę podczas rywalizacji ze starszymi kolegami.  

Największa liczbę bramek zdobyli: Szymon Maszaro oraz Bartosz Dobrzyński. Bramki strzelił również Maksymilian Pawlyta oraz Hubert Błażewicz.  

Organizatorów POZHL należy pochwalić z wspaniałe przygotowanie i przebieg turnieju. Podziękowania należą się też trenerowi - Pawłowi Dobrzyńskiemu. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się nasza klubowa maskotka - Wiking Irek, która zjednuje sobie coraz większą liczbę fanów. 

 

UKS Wikingowie wystąpiło w składzie:

 1. BR Alex Jóźwiak
 2. Bartosz Dobrzyński
 3. Iga Rutkowska
 4. Kornel Malec
 5. Szymon Maszaro
 6. Hubert Błażewicz
 7. Maksymilian Pawlyta
 8. Oskar Wierzchoń 
 9. Leon Ufnalewski
 10. Igor Litewnicki
 11. Adaś Brozdowski