sobota, 15.04.2023

Wikingowie reprezentują Elblag we Francji

Już 15-16 kwietnia serca hokeistów UKS Wikingowie Elbląg będą biły mocniej, gdy na lodowisku w Compiègne staną do walki o zwycięstwo w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie. W zawodach wystąpią drużyny z Francji, Belgii oraz Polski, a nasza drużyna składająca się z 19 zawodników (w tym 4 dziewczynki) z roczników 2010-2012, będzie reprezentowana przez pełnych pasji trenerów: Ireneusza i Jakuba Wala.
Klub UKS Wikingowie Elbląg to miejsce, w którym dzieci rozwijają swoje talenty, uczą się walki o zwycięstwo, ale także tego, jak radzić sobie z porażkami. To właśnie tutaj zawiązują się prawdziwe przyjaźnie, które mają szansę przetrwać przez całe życie.
Turniej zostanie rozegrany w formule "każdy z każdym", co oznacza, że Wikingowie będą mieli szansę zmierzyć się z każdym z rywali, rozgrywając łącznie 10 meczów w ciągu dwóch dni. Oprócz naszej drużyny, na lodowisku zagoszczą 4 drużyny z Francji oraz 1 z Belgii.
Wikingowie nie muszą martwić się o ubiór, ponieważ miasto Elbląg oraz firma Logbar Domki zadbała o to, by młodzi sportowcy wyglądali profesjonalnie na tle rywali i ufundowały dresy, koszulki okolicznościowe oraz czapki. Wyjazd na turniej to także okazja do umocnienia więzi międzynarodowych, ponieważ Compiègne jest miastem partnerskim Elbląga od 2002 roku.
Władze naszego miasta zadbały o okolicznościowe koszulki, czapeczki oraz magnesy również dla dzieci z drużyny Les Lions des Compiegne, a lokalni przedsiębiorcy (firma Rejs oraz Bi-plast) wsparli nas gadżetami promocyjnymi. Bardzo dziękujemy prezydentowi Miasta Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu oraz lokalnym firmom za wsparcie naszego klubu.
Podróż na turniej rozpocznie się w piątek samolotem, a powrót zaplanowany jest na poniedziałek. Zawodnicy będą zakwaterowani u gościnnych rodzin w Compiègne, co pozwoli na zacieśnienie więzi i zbudowanie niezapomnianych relacji między młodzieżą obu miast. Warto wspomnieć, że naszych zawodników zawsze wita się we Francji z niezwykłą serdecznością i entuzjazmem.
Trenerzy Wikingów mają ambitne plany i marzą o zwycięstwie, które podniesie morale młodych sportowców i da im niezapomniane wspomnienia. Jednak najważniejszym celem wyjazdu jest integracja między zawodnikami i budowanie ducha sportowej rywalizacji, który będzie towarzyszyć im przez całe życie.
Kibice będą mogli śledzić losy Wikingów na stronie internetowej klubu: wikingowie.elblag.pl oraz na oficjalnej stronie UKS Wikingowie na Facebooku, gdzie na bieżąco będą zamieszczane wyniki meczów oraz relacje z zawodów.
Już teraz życzymy wszystkim zawodnikom UKS Wikingowie Elbląg niezapomnianych emocji na lodowisku w Compiègne, sukcesów sportowych i integracji z rówieśnikami z innych krajów. Niech to wyjątkowe wydarzenie stanie się inspiracją do dalszego rozwoju pasji do hokeja na lodzie i budowania wartości, które wynieśli z naszego klubu.
Podaj dalej:

Galeria

Informacje

Najnowsze aktualności